Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

WORK it OUT w wykonaniu rudzkich tancerzy

28-09-2022, 10:40 Joanna Oreł

Ruda Śląska ma szansę na wygraną w ramach konkursu WORK it OUT, który organizowany jest przez Europejski Szlak Zabytków Techniki (po angielsku w skrócie ERIH). Wystarczy do 30 września (piątek) zagłosować na klip, w którym w ramach happeningu wystąpili tancerze rudzkiego Studia Tańca i Ruchu Progress.

WORK it OUT to międzynarodowa akcja, podczas której grupy taneczne prezentują tę samą choreografię w jednym czasie w obiektach industrialnych, dzięki czemu promowane są ich walory turystyczne oraz pokazywane są możliwości nadania im nowych funkcji. Dodatkowo autorzy najpopularniejszego nagrania otrzymają 500 euro nagrody, z kolei zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 300 i 200 euro.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w 30 zabytkowych obiektach w 11 krajach. Jeżeli chodzi o nasze miasto, tancerze Studia Tańca i Ruchu Progress układ wykonali w dwóch lokalizacjach. – Artyści zatańczyli na zabytkowej kolonii robotniczej Ficinus, która należy do ERIH – mówi Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta. – Chcemy jednak pokazać szerokiej publiczności inną rudzką perełkę industrialu, czyli Stację Biblioteka. Obiekt ten jest doskonałym przykładem rewitalizacji oraz nadania nowej funkcji – podkreśla.

Na profi lu ERIH na Facebooku oraz Instagramie zostały opublikowane nagrania ze wszystkich lokalizacji i obecnie trwa głosowanie poprzez ,,lajki” (co ważne, oddane bezpośrednio na profilu ERIH). Wygra to nagranie, które otrzyma ich najwięcej. Głosowanie trwa do 30 września.

Głosować można tutaj: https://www.facebook.com/ERIH.net/videos/967864114606762/


Komentarze