Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wielkie święto rudzkich seniorów

16-10-2018, 23:10 Agnieszka Lewko

Było muzycznie, tanecznie i niezwykle radośnie. Za nami trzeci już Dzień Seniora, w którym uczestniczyło około 1500 najstarszych mieszkańców naszego miasta. W niedzielę (14.10) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Halembie nie zabrakło wielu atrakcji przygotowanych właśnie z myślą o rudzkich seniorach.

- Cieszę się, że w tym roku, kiedy Dzień Seniora odbywa się już po raz trzeci, znowu jest pełna sala i to sprawia mi wiele radości - powiedziała Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej podczas niedzielnej uroczystości. - Zawsze podkreślałam, że Seniorzy to filar naszego miasta. Państwa zaangażowanie w życie społeczne jest godne naśladowania. Mam nadzieję, że nigdy nie zabraknie Państwu pasji, optymizmu i siły, również do tego, by przekazywać młodszym pokoleniom swoją wiedzę, życiową mądrość i doświadczenie. Życzę również szczęścia i spełnienia. Wszystkiego dobrego - dodała.

Rudzcy seniorzy na co dzień aktywnie działają w różnych organizacjach zrzeszających osoby starsze. Koncerty, które odbyły się w ramach Dnia Seniora, były uhonorowaniem ich całorocznych działań.

- Jest do dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Seniora, który będziemy obchodzić w listopadzie. Seniorzy w naszym mieście to bardzo ważna grupa społeczna. Dlatego dziękuję za życzliwość i życzę wszystkiego dobrego - zaznaczyła Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej. - Życzę wszystkim przede wszystkim zdrowia, bo ono jest właśnie najważniejsze w życiu człowieka - dodał wiceprezydent Krzysztof Mejer.

W niedzielę seniorzy mieli okazję uczestniczyć w dwóch koncertach, podczas których wystąpiły gwiazdy śląskiej sceny muzycznej. Wśród wykonawców znaleźli się: zespół Blue Party, Janina Libera, Claudia i Kasia Chwołka oraz zespół Nas Troje. Z kolei imprezę poprowadzili Arkadiusz Wieczorek i Sebastian Parma. Trzeci Dzień Seniora udowodnił, że seniorzy potrafią naprawdę dobrze się bawić.

- Było bardzo wesoło, dlatego bardzo dobrze się bawiłam. Takie imprezy to świetny sposób na spędzanie czasu dla nas seniorów. Chciałabym, żeby w naszym mieście było jeszcze więcej takich imprez. Co tu dużo mówić. Było super! - powiedziała Maria Maluszczak - Bardzo mi się podobało, takie imprezy dla emerytów to świetna sprawa, bo możemy się integrować, spędzać razem czas i przy okazji dobrze się bawić przy muzyce - dodała Irena Hajduk z Bielszowic. - To ważne, żeby dla nas seniorów odbywało się wiele typu imprez, bo dają nam one wiele radości. To dobry sposób na spędzanie wolnego czasu, którego na emeryturze mamy bardzo dużo. A dzisiaj bawiłam się wspaniale, gdy słucha się muzyki na żywo to odbiór jest zupełnie inny niż wtedy, kiedy słucha się jej w radiu czy telewizji - podsumowała imprezę Jadwiga Ostrowska.


Komentarze