Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wielkie serca dla Kacperka

26-11-2018, 22:41 Agnieszka Lewko

Rudzianie po raz kolejny postanowili pomóc Kacperkowi Grajdkowi. W sobotę (24.11) w Szkole Podstawowej nr 16 w Wirku połączyli swoje siły oraz chęć niesienia pomocy innym i spotkali się podczas Charytatywnego Maratonu Fitness, z którego  dochód został przeznaczony na leczenie dziewięciolatka dotkniętego glejakiem. W sumie zebrano 9298 zł, ale to nie ostateczny wynik, ponieważ nie zawiera licytacji online.

- Jesteśmy bardzo zadowolone z tego, że tak ogromną kwotę udało się zebrać i oczywiście z tego, że wszystko tak sprawnie poszło, jeśli chodzi o organizację i efekt, który udało się uzyskać. Cieszy nas to, że wielu ludzi przyłączyło się do nas tego dnia i pokazało, że nie jest im obcy los drugiego człowieka - podkreśliła Patrycja Pelka, jedna z organizatorek maratonu.

Podczas maratonu  nie zabrakło wielu atrakcji dla starszych i młodszych. Dorośli mieli okazję spróbować swoich sił m.in.: w zumbie czy tabacie pod okiem wykwalifikowanych instruktorek.  Nie zapomniano także o dzieciakach. Najmłodsi mogli uczestniczyć w zajęciach tanecznych lub artystyczno-plastycznych, a największą atrakcją był finału maratonu, podczas którego finalistka program „Mam Talent” Inna Biliaieva przeniosła uczestników  w magiczny świat baniek mydlanych.

- Włożyłyśmy w ten maraton wiele wysiłku, ale cały czas nikomu uśmiech nie schodził z twarzy ani na chwilę. Jesteśmy szczęśliwe, że w jakiś sposób mogłyśmy pomóc temu małemu chłopczykowi. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tej imprezy - dodała Partycja Pelka. 


Komentarze