Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wernisaż wystawy Krystiana Wodnioka

16-10-2017, 15:26 Agnieszka Lewko

Nowe dzieła Krystiana Wodnioka można podziwiać w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty. W miniony piątek (13.10) miłośnicy twórczości  artysty mogli uczestniczyć w wernisażu, który otworzył nową wystawę malarską rudzianina, prezentującą m.in. pejzaże, portrety, martwe natury i sceny rodzajowe.

 - Staram się nie zawodzić rudzian, dlatego postanowiłem przedstawić nowe prace, które ukazują nowe miejsca i nowe rzeczy. Są wśród nich pejzaże, prace przedstawiające wspomnienia z różnych wojaży polskich i zagranicznych, ale także widoki związane z naszym miastem, szczególnie z Kochłowicami, które są mi bardzo bliskie i mam do nich wielki sentyment  - zaznacza Krystian Wodniok, autor wystawy. - Ta wystawa powstawała przez około rok i nie jest to wystawa tematyczna, do czego wiele razy mnie namawiano. Skupia różnego rodzaju tematy, ponieważ nie lubię jednej maniery malarskiej - dodaje.

Wystawa rudzkiego artysty dostępna jest dla odwiedzających do 15 listopada br. w „Galerii Fryna”. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

(Zdjęcia: Krystian Wodniok Facebook)


Komentarze