Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Walczyk dla mam na Ficinusie

27-05-2018, 23:03 Agnieszka Lewko

Z okazji Dnia Matki na Ficinusie odbyło się niecodzienne wydarzenie. Dzieciaki z miejskich przedszkoli 19 i 37 zaprezentowały swoje talenty w „Walczyku dla mamy”. Na terenie kościoła ewangelickiego odbyło się kolejne coiesięczne spotkanie z cyklu „Twórczy piątek na Ficinusie”. Oprócz występów dzieci widzowie mogli także posłuchać śpiewu Alicji Górniok, czyli laureatki Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej.

- Spotkanie, które odbyło się w przededniu Dnia Matki, dedykowane było wszystkim mamom z okazji ich święta – powiedział Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miasta Ruda Śląska.  Z kolei w czerwcu, jak co roku, Ficinus będzie gospodarzem Industriady, czyli święta Szlaku Zabytków Techniki.

– 9 czerwca ruszamy w samo południe uroczystym przemarszem sprzed kościoła pod scenę, gdzie zaplanowano szereg imprez. O 19:00 w kościele ewangelickim rozpocznie się druga część Industriady, poświęcona Joannie von Schaffgotsch i kobietom związanym z Górnym Śląskiem – zapowiada Krzysztof Piecha. – Serdecznie zapraszam do odwiedzenia Ficinusa w tym dniu i spotkania ze znanymi postaciami – dodaje.

Foto: UM Ruda Śląska


Komentarze