Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wakacje z Aquadromem rozpoczęte

26-06-2017, 14:51 Agnieszka Lewko

Działo się przed Aquadromem w niedzielne popołudnie. Występy taneczne, spektakl „Kopciuszek”, turniej siatkówki, pokaz małych strażaków, a także koncert sióstr Wajs to tylko niektóre atrakcje, z jakich mogli skorzystać uczestnicy „Powitania lata w Aquadromie”.

- Lato w naszym Aquadromie zostało już oficjalnie powitane, a wakacje rozpoczęte. Przed parkiem wodnym będzie działała ogólnodostępna plaża z boiskiem do siatkówki i atrakcjami dla dzieci, a w każdą sobotę lipca i sierpnia będzie można zobaczyć film w kinie plenerowym - zaznaczyła Agnieszka Piekorz, rzecznik prasowy Aqudromu. - A dzisiaj na wszystkich czeka moc atrakcji, nie tylko na scenie, ale także wiele konkursów z nagrodami, a dla ochłody kurtyna wodna.  To wszystko sprawia, że spędzenie popołudnia z Aquadromem będzie niezapomniane  - dodała.

Na scenie można było zobaczyć przedstawienie „Kopciuszek” i występy grup tanecznych, mali strażacy ratowali misie z pożaru. Nie zabrakło też koncertu sióstr Wajs i turnieju siatkówki. Ważnym punktem imprezy była również zbiórka funduszy na rehabilitację małego rudzianina.

- Mały Kamilek urodził się z bardzo rzadką i niebezpieczną chorobą, z którą wiążą się bardzo przykre sprawy, na przykład ciągłe napady padaczki, których wyeliminowanie wiąże się z kosztownym leczeniem - tłumaczyła Aleksandra Poloczek, prezes Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja. - Aby chłopczyk zaczął normalnie żyć potrzeba specjalistycznego sprzętu medycznego i nowoczesnych metod leczenia. Jednak wierzymy, że uda się zebrać około dziesięciu tysięcy złotych, żeby pomóc mu stanąć na małe nóżki i zrobić pierwszy krok. To jest jego marzenie i marzenie jego rodziców. Przy kasach w Aquadromie też jeszcze przez jakiś czas będą stały puszki, do których będzie można wrzucić kilka złotych, żeby pomóc maluszkowi - dodała.


Komentarze