Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

W rajdzie po Rudzie

14-05-2017, 14:34 Joanna Oreł

21 ekip wzięło udział w turystycznym rajdzie samochodowym, który odbył się w minioną niedzielę (14.05) na ulicach Rudy Śląskiej. Jego uczestnicy mieli za zadanie pokonanie dwóch odcinków o długości ok. 40 km. Jednak w rywalizacji liczył się nie czas i prędkość, ale bezbłędne wykonanie zadań, wyznaczonych na poszczególnych punktach trasy.

Rajd pod nazwą „Bebok 2017” jest częścią II rundy Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu oraz I rundy Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu Osób Niepełnosprawnych. Jego uczestnicy wyruszyli w niedzielny poranek z rudzkiego rynku, a dalej uczestnicy jechali wyznaczoną trasą, która przebiegała w normalnym ruchu miejskim. Najważniejszymi zasadami były: zachowanie przepisów, bezbłędne pokonanie trasy oraz udzielenie poprawnych odpowiedzi. - Rajdy turystyczne to doskonała forma rozrywki, w której chodzi o dokładność przejechania trasy, prawidłowe odpowiedzi na pytania i spostrzegawczość na drodze rudzianin - podkreśla Marcin Lutek, który był autorem trasy rajdu. - To świetna impreza dla całych rodzin - taka impreza integruje, uczy uczestników kreatywnego myślenia oraz nam, widzom dostarcza wielu emocji oraz radości - mówi pan Anna, której znajomy uczestniczył w rajdzie.

Natomiast jego organizatorem był Automobilklub Mysłowicki. Finał imprezy oraz rozdanie nagród odbyło się ok. godz. 16 przy piekaroku w Rudzie.


Komentarze