Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

W gronie jubilatów

21-11-2023, 14:40 Joanna Oreł

40 jubilatów, zrzeszonych w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, obchodziło w środę (15.11) swoje okrągłe urodziny podczas uroczystości zorganizowanej przez koło nr 10 PZERiI w Wirku. Urodzinowe spotkania to już tradycja.

Co pół roku członkowie koła nr 10 PZERiI, którzy w ostatnich miesiącach obchodzili swoje okrągłe urodziny, zapraszani są na poczęstunek oraz potańcówkę do Violinowej Gospody w Wirku. Tym razem było to 40 osób w wieku od 60 do 80 lat. – Bardzo się cieszę, że miałem okazję spotkać się z dostojnymi jubilatami, porozmawiać na wiele ważnych tematów dotyczących ich spraw i problemów, a także spędzić czas w niezwykle serdecznej i ciepłej atmosferze. Drodzy jubilaci, życzę Wam dużo zdrowia, spokoju, radości i pogody ducha. Wszystkiego dobrego! – powiedział prezydent Michał Pierończyk.

– Życzymy przede wszystkim zdrowia oraz żeby naszych seniorów zawsze otaczali życzliwi ludzie, a także pomyślności dla ich rodzin. Ponadto spełnienia marzeń, szczęścia, radości i życzliwości, która wraca ze zdwojoną mocą. I pamiętajmy, wiek to są tylko cyfry – podsumowuje Henryk Piórkowski, przewodniczący koła nr 10 PZERiI w Wirku. – Mam nadzieję, że za pięć lat znów spotkamy się z naszymi jubilatami w zdrowiu i uśmiechu – dodaje.

Koło dzielnicowe nr 10 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wirku liczy sobie ok. 500 członków. Przez cały rok spotykają się oni w piątki od godz. 9 do 12 oraz we wtorki od godz. 13 do 16 w siedzibie przy ul. 1 Maja 255. – Na miejscu mamy szachy, warcaby, prasę do poczytania oraz bilard, a także kuchnię do naszej pełnej dyspozycji. Ponadto podczas spotkań można dowiedzieć się na temat organizowanych przez nas wczasów i wycieczek – zachęca Piórkowski. 


Komentarze