Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

W gronie jubilatów

20-07-2023, 13:55 Joanna Oreł

34 jubilatów, osiem par z 50-letnim pożyciem małżeńskim oraz jedna z 60-letnim stażem świętowało w środę (19.07) podczas spotkania koła dzielnicowego nr 10 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Rudzie Śląskiej. Kolejna ta okazja będzie w listopadzie.

- Spotkanie było okazją do miłych rozmów, obowiązkowego tańca oraz przede wszystkim złożenia serdecznych życzeń jubilatom, którzy obchodzili urodziny lub rocznicę ślubu. Jeszcze raz życzę im wszystkim wszelkiej pomyślności - mówi Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Urodzinowe spotkania to już tradycja koła nr 10 PZERiI w Wirku. Co pół roku członkowie, którzy w ostatnich miesiącach obchodzili swoje okrągłe (60, 65 lat itd. urodziny lub rocznice ślubu), zapraszani są na poczęstunek oraz potańcówkę. Tak też było i tym razem. Swoje urodziny świętowały 34 osoby, przy czym najstarszy solenizant miał 97 lat. - Chcemy wyrwać naszych seniorów z samotności, jakiej niektórzy z nich doświadczają w domach. Kontakt z drugim człowiekiem jest w tym wieku niezwykle istotny. Takie momenty są w życiu najważniejsze i najdłużej pamiętane - podkreśla Henryk Piórkowski, przewodniczący koła nr 10 PZERiI w Wirku i zapowiada, że kolejna taka uroczystość odbędzie się w listopadzie.

Koło dzielnicowe nr 10 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wirku liczy sobie ok. 500 członków. Przez cały rok spotykają się oni w piątki od godz. 9 do 12 oraz we wtorki od godz. 13 do 16 w siedzibie przy ul. 1 Maja 255. - Na miejscu mamy szachy, warcaby, prasę do poczytania oraz bilard, a także kuchnię do naszej pełnej dyspozycji. Ponadto podczas spotkań można dowiedzieć się na temat organizowanych przez nas wczasów i wycieczek - mówi Piórkowski

 


Komentarze