Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rudzcy wolontariusze w grze "Polichrom"

09-05-2017, 10:49 Gimnazjum nr 11 im. Jana S, Dworaka

Wolontariusze z Gimnazjum nr 11 w Nowym Bytomiu wzięli udział w grze „Polichrom”. Jej celem jest popularyzacja wolontariatu wśród młodzieży szkolnej. W projekt, trwający czternaście miesięcy, zaangażowało się ponad tysiąc wolontariuszy z ponad czterdziestu szkół z całego województwa. Natomiast szkolne kluby wolontariatu zorganizowały sto osiemdziesiąt akcji, takich jak koncerty charytatywne, pikniki integracyjne czy malowanie murali.

- O co chodzi w grze? Uczestnicy realizują trzy duże misje, wiele mniejszych wyzwań oraz szybkich zadań – tzw. "tasków". Wszystkie są w jakiś sposób powiązane z wolontariatem. Realizując misje, uczniowie organizowali akcje takie jak: koncerty charytatywne, pikniki integracyjne czy zamalowywanie rasistowskich haseł na murach. W ramach wyzwań m.in. nagrywali krótkie filmiki, szukali w swojej okolicy aktywnych seniorów, zachęcali do wolontariatu chłopaków - zaznaczają wolontariuszki z Gimnazjum nr 11.

Inne akcje przygotowane przez młodzież z Gimnazjum nr 11 to „Pola nadziei” oraz  „Zabawa z przedszkolakami”. Jedną z cenniejszych inicjatyw szkolnego wolontariatu jest również współpraca z Zespołem Szkół Specjalnych im. Świętego Łukasza w Rudzie Śląskiej. Co roku wolontariusze organizują także dla  uczniów placówki „Dzień Świętego Mikołaja”.


Komentarze