Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

VI Festyn Szkolny już za nami

26-05-2017, 10:02 admin

W Gimnazjum nr 9 w Halembie odbył się już po raz szósty festyn szkolny z okazji święta szkoły, który połączony był z obchodami dnia patrona, czyli św. Jana Pawła II.

– Uczestnicy naszej zabawy mogli wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych o charakterze zespołowym i indywidualnym. Oprócz takich atrakcji jak badminton, rzuty do celu czy kręgle, nasi goście mogli obejrzeć finałowy mecz szkolnego turnieju piłki nożnej. Ponadto mogli wziąć udział w Otwartych Mistrzostwach Halemby w Skoku Wzwyż – wylicza Lesława Nowocińska, wicedyrektorka Gimnazjum nr 9.

Uczniów szkoły odwiedził także gość specjalny – Marek Szołtysek, popularyzator śląskiej godki. W ramach festynu można było także zobaczyć wyposażenie radiowozu policyjnego, a także uczestniczyć w prezentacji sprzętu Straży Miejskiej. – W programie nie mogło także zabraknąć pokazu tańca w wykonaniu uczennic naszej szkoły oraz występu finalistów szkolnego konkursu ,,Mam talent!” – zaznacza Lesława Nowocińska.

Oprócz tego przybyli goście mogli obejrzeć pokaz klubu capoeira, pokaz baniek mydlanych, mogli spotkać się z pracownikami schroniska dla zwierząt ,,Fauna”. Nie zapomniano również o najmłodszych uczestników festynu, dla których przygotowano następujące atrakcje: dmuchany zamek, karuzelę, stoiska z zabawkami, zajęcia w świetlicy, malowanie twarzy i rysowanie kredą po asfalcie. – Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyła się niezwykle atrakcyjna loteria fantowa, a także kawiarenka i stoisko gastronomiczne z pysznymi ciastami, popcornem, kiełbasą z grilla i grochówką. Ważnym punktem programu była licytacja piłek upamiętniających 60-lecie Stadionu Śląskiego. Tuż przed zakończeniem festynu nasi goście mogli wziąć udział w nauce integracyjnego tańca „belgijka” – podsumowuje Lesława Nowocińska.


Komentarze