Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Utalentowani młodzi rudzianie

25-04-2017, 21:30 Agnieszka Lewko

Mają rozliczne talenty i niespożytą energię! To właśnie udowodnili uczestnicy dwudziestego siódmego już Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, którego finał odbył się we wtorek (25.04.) w Miejskim Centrum Kultury. Finaliści zaprezentowali się przed publicznością, a także odebrali nagrody i wyróżnienia w kategoriach: taniec, muzyka, teatr oraz plastyka.

- Razem z klasą w ramach naszego szkolnego festiwalu teatralnego przygotowaliśmy spektakl, do którego napisałam scenariusz. Chcieliśmy pokazać, że jako społeczeństwo jesteśmy kontrolowani przez media i sterowani, żyjemy w szarej masie, z której trudno się wyrwać, jednak mimo wszystko trzeba walczyć o własne zdanie - zaznaczyła Julia Przybylska, jedna z laureatek.

W festiwalu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, a także uczestnicy zajęć artystycznych ośrodków, instytucji czy domów kultury.

- Zaśpiewałam piosenki „Fantazja” i „Kuba perkusista”, bo bardzo lubię śpiewać. Chodzę też do szkoły muzycznej grać na flecie i gram na flecie.  Bardzo cieszę się z tej nagrody i strasznie mi się podoba ten festiwal, szczególnie teatrzyki i jak tańczyli - powiedziała siedmioletnia Milena Cogiel, laureatka w kategorii muzyka.

 


Komentarze


26-04-2017, 20:45
babcia W. napisał(a):

Super występ. brawo wnusiu