Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Twórcze CISowianki

29-04-2017, 09:06 Joanna Oreł

Kolejny „Twórczy piątek na Ficinusie” został opanowany przez niezwykle twórcze panie. Gościem specjalnym spotkania były członkinie amatorskiego teatru kobiecego CISowianki, który działa przy Stowarzyszeniu Pro Ethica. To pierwszy i w tym roku nie ostatni występ aktorek w tym miejscu.

CISowianki to grupa tworzona przez dojrzałe panie, które chcą się rozwijać i tworzyć, umilając czas sobie, a także innym. Podczas czwartego w tym roku „Twórczego piątku na Ficinusie” aktorki zaprezentowały spektakl pt. „Wiosna, wiosna, że hej”. Nie zabrakło dawki dobrego humoru oraz rozmów z aktorkami. – Na swoim koncie teatr ma trzy autorskie sztuki. To właśnie panie samie przygotowują teksty, choreografię, stroje. Rocznie wystawiają kilkanaście spektaklów, głównie w bykowińskim CISie, ale regularnie zapraszają nas też kluby seniorów i domy pomocy społecznej – opowiada Anna Nawrot, prezes stowarzyszenia Pro Ethica

W ubiegłym roku panie występowały także podczas dnia rudzkiego w parku Etnograficznym w Chorzowie. Natomiast już w czerwcu CISowianki ponownie zagoszczą na terenie zabytkowej Kolonii Robotniczej Ficinus podczas Industriady.


Komentarze