Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

To będzie niezwykła noc

18-05-2017, 11:02 Agnieszka Lewko

Tegoroczna „Noc Muzeów” w Rudzie Śląskiej zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. W sobotnią noc (20 maja) będzie można zobaczyć wystawy w Muzeum Miejskim im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie oraz muzeum szkolnym im. dr Pelagii Kwapulińskiej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Kochłowicach.

Już od godziny 18:00 rudzkie Muzeum Miejskie zaproponuje zwiedzającym podróż do krainy dzieciństwa otwierając wystawę „Jak to za bajtla bywało”. Z kolei później przede wszystkim dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach teatralnych oraz warsztatach „Fabryka zabawek”, a starsi mogą zobaczyć spektakl „Igraszki z diabłem” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz posłuchać koncertu muzyki klasycznej i rozrywkowej. Nie zabraknie także warsztatów pokazowych „Robotyka. Rude klocki” oraz zwiedzania wystaw stałych.

Wiele atrakcji czeka również na zwiedzających, którzy odwiedzą szkolne muzeum im. dr Pelagii Kwapulińskiej w ZSO nr 3. Placówka po raz pierwszy włączyła się w rudzką „Noc Muzeów”. W placówce będzie można zobaczyć ekspozycję muzeum oraz wziąć udział w warsztatach i wykładach na temat dzielnicy. Przewidziano także wiele atrakcji dla dzieci.

- Poza wizytą w muzeum przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji! Dowiedz się jak wyglądały kiedyś Kochłowice, samodzielnie wywołaj zdjęcie lub odkryj najskrytsze eksponaty Muzeum Szkolnego im. dr Pelagii Kwapulińskiej! - zapowiada Rafał Wypior, jeden z organizatorów wydarzenia.

„Noc Muzeów” w Muzeum Miejskim odbędzie się w godzinach od 18:00 do 24:00, z kolei w kochłowickim muzeum potrwa od 17:00 do 22:00. W tym roku w organizację wydarzenia nie włączyło się bielszowickie Muzeum PRL-u.

 


Komentarze