Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Teatralny "Morcinek"

11-04-2018, 14:28 Agnieszka Lewko

XXXIV Morcinkowe Święto Teatru za nami. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 po raz kolejny udowodnili, że są niezwykłymi aktorami. We wtorek (10.04) w Miejskim Centrum Kultury w Nowym odbył się uroczysty finał, podczas którego podsumowano tegoroczną edycję tego szkolnego święta, które w tym roku odbyło się pod hasłem „Świat się śmieje”. 

- Morcinkowe Święto Teatru to już tradycja w naszej szkole, która rozpoczęła się ponad trzydzieści lat temu, kiedy byłam jeszcze uczennicą tej szkoły - zaznaczyła Magdalena Foik-Winek, nauczycielka w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. -  Tradycję zapoczątkowały Pani Wiesława Żurek wraz z Panią Krystyną Maciągowską, a my teraz chcemy  także godnie kontynuować to, co one rozpoczęły  - dodała. 

Teatralne święto w „Morcinku” trwało trzy dni, podczas których młodzi aktorzy wystawili kilka spektakli i kabaretów. Hasło tegorocznej edycji brzmiało "Świat się śmieje", a uczniowie według własnego pomysłu mogli je zinterpretować. Grand Prix w kategorii gimnazjum otrzymała klasa 2cg za spektakl musicalowy „Aleksander Hamilton", I miejsce zajęła klasa 2ag za spektakl "Siedem zegarków kopidoła Joachima Rybki". W kategorii liceum Grand Prix otrzymała klasa 2b za spektakl "Miłość bez tytułu",  a I miejsce zdobyła klasa 3a za spektakl "Sen nocy zielonej".

- Klasa 2cg ze swoim spektaklem "Alexander Hamilton" postawiła sobie poprzeczkę naprawdę wysoko,  ponieważ postanowili przygotować musical. I choć nie jest to pierwszy musical na deskach naszego szkolnego teatru, to na pewno wyróżniał się pod tym względem, że został przygotowany przez samych uczniów! Adaptacja broadwayowego spektaklu według 2cg spotkała się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem. Na pewno przyczyniły się do tego świetne kostiumy i charakteryzacje, energiczne układy taneczne, muzyka na żywo oraz zgrabnie przetłumaczone i zaśpiewane - podkreśliła Magdalena Foik-Winek.  


Komentarze