Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Teatralny jubileusz

14-05-2019, 11:00 Joanna Oreł

Od 25 lat spotykają się na scenie Szkoły Podstawowej nr 22, by popisać się swoimi talentami aktorskimi i wokalnymi. Z racji tego, że w tym roku przypada ćwierćwiecze Szkolnego Festiwalu Teatralnego, uczniowie SP nr 22, ich nauczyciele, absolwenci placówki oraz zaproszeni goście spotkali się w Miejskim Centrum Kultury, by wspólnie i oczywiście artystycznie obchodzić to święto.

- Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu, że nasz Szkolny Festiwal Teatralny odbywa się już po raz 25. Z tego powodu zorganizowaliśmy wielką galę, podczas której nagrodziliśmy laureatów festiwalu. Z kolei na scenie mogliśmy podziwiać występy gości np. zespołu Gang Marcela czy Grzegorza Poloczka. Wśród gości nie zabrakło także naszych absolwentów, dawnych nauczycieli oraz uczniów. To, że spotkaliśmy się w Miejskim Centrum Kultury, nadaje znaczenia tej gali. Przegląd teatralny odbył się w naszej szkole, a podsumujemy festiwal właśnie w tym miejscu – podkreślał Damian Pajonk, dyrektor SP nr 22.

W imprezie, która odbyła się w MCK-u, uczestniczyło 13 zespołów, z których aż siedem zdobyło Laur złotej maski. Byli to uczniowie klas I b, II a, II b, IV a, IV b, VII a i VIII a. Nie zabrakło również indywidualnych wyróżnień. Prócz występów teatralnych i muzycznych uczniów, widzowie mogli zobaczyć przedstawienie „Królewna Śnieżka” w wykonaniu nauczycieli SP nr 22 oraz koncert byłych uczniów szkoły pt. „Mikrofon dla Absolwenta”. - Magiczne jest to, że co roku absolwenci z różnych roczników pojawiają się na scenie szkolnego teatru. Dziękujemy im za to, że chcą tu być z nami, że czują potrzebę wspólnego działania – podsumowała Ewa Zieleźnik, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 22.


Komentarze