Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Teatralne atrakcje w MCK-u

01-10-2018, 15:53 Agnieszka Lewko

Spektakle, warsztaty teatralne i nocne zwiedzanie zakamarków Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na rudzian w minioną sobotę (29.09). Czwarta edycja rudzkiej Nocy Teatru w Mieście bez Teatru udowodniła, że w mieście, w którym nie wybudowano teatru też można obchodzić Metropolitalną Noc Teatrów.

Pierwsza część wydarzenia dedykowana była przede wszystkim dzieciom i młodzieży. Na początku przedstawione zostały spektakle „Zuzanka i Utopce” oraz „Orfeusz w piekle” w reżyserii Teresy Jonas, w wykonaniu laureatów XXVIII Rudzkiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2018. Z kolei Teatr Scena Muzyczna I LO zaprezentował spektakl „Spo-TKANIE” wyreżyserowany przez Małgorzatę Grund-Bismor. Później można było zobaczyć przedstawienie „Tragedia prześlicznej Ulijanki i dojrzałego Edmunda” w wykonaniu Teatru Reduta Śląska, czyli dramat o  starciu miłości z filozofią, z którego żadna ze stron nie odnosi zwycięstwa. Pod koniec rudzka publiczność podziwiała sztukę zaprezentowaną przez Lekki Teatr Przenośny „Serca o zmierzchu” Jeremiego Przybory w reżyserii Mirosława Orzechowskiego.

To opowieść o rodzinie, miłości i dorastającym chłopcu, który nie potrafi zrozumieć otaczającego świata – mówi Katarzyna Furmaniuk.

Rudzka teatralna noc zapewniła także warsztaty teatralne dla dzieci oraz zwiedzanie zabytkowej drukarni i zaplecza sceny MCK-u.


Komentarze