Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Targi Garażowe po raz pierwszy w Rudzie Śląskiej

12-04-2017, 11:17 Agnieszka Lewko

Już w sobotę 22 kwietnia po raz pierwszy w Rudzie Śląskiej odbędzie się targ garażowy! Dzięki akcji zorganizowanej przez stowarzyszenie „Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska”, będzie można pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, które zalegają w naszych domach.

- Aby wziąć udział w Targu Garażowym wystarczy posprzątać w domu, odłożyć niepotrzebne rzeczy i 22 kwietnia przynieść je na kochłowickie Planty. Dobrze by było pomyśleć o małym stoisku dla siebie. Impreza startuje o godzinie 10:00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, nie tylko mieszkańców dzielnicy! – mówi Karolina Szebiela, rzecznik  prasowy stowarzyszenia.

Targ Garażowy to pierwsza tego typu akcja w Rudzie Śląskiej. Jednak organizatorzy mają nadzieję, że wpisze się ona w coroczny kalendarz działań stowarzyszenia.

- Data wydarzenia nie jest przypadkowa. Właśnie 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Wierzymy, że dając możliwość mieszkańcom, by wymienili się rzeczami dbamy też o Planetę – dajemy dobrym, lecz dłużej niepotrzebnym nam produktom szanse na drugie życie. W końcu mówi się, że dla jednego nieużywane przedmioty to śmieci, ale dla drugiego mogą być bardzo pożądane – dodaje Karolina Szebiela.


Komentarze