Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Tak widzimy świat

04-01-2013, 06:01 Monika Herman - Sopniewska

W czwartkowy wieczór w MCK w Nowym Bytomiu odbył się wernisaż wystawy malarstwa Koła Plastyków Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 


Malują, bo chcą, lubią i spełniają się w tym. Członkinie Koła Plastyków Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzi na zajęciach Katarzyna Sulska – mgr sztuki, absolwentka Akademii Częstochowskiej.

 

-To  jest już nasz szósty rok, który mam okazję prowadzić. W tym roku panie nazwały się Ekspresją . Spotykamy się w pracowni plastycznej  Gimnazjum nr 6 w Bykowinie. Na wystawie prezentujemy prace, które powstawały w 2012 roku. Techniki są przeróżne – od akwareli po malarstwo olejne. Tym razem nie wystawiliśmy prac rękodzieła, ale wszystko przed nami to zapewne będzie tematem następnej wystawy – mówi Sulska i dodaje:

 

- W paniach drzemie ogromny potencjał. Każdemu studentowi powtarzam, że może malować.  Nie wolno się bać, a później ja udzielam tylko delikatnych wskazówek.  Panie same wybierają sobie tematykę prac.  Nic nie narzucam, bo różne osoby różnie czują.


Koło plastyczne tworzą Małgorzata Atlas, Elżbieta Erkier, Anna Gajda, Gabriela Golicz, Grzegorz Haiski, Barbara Janta, Helena Nowak, Danuta Osoba, Dorota Sekuła, Ruta Smolorz, Monika Stysz, Elżbieta Szymała, Anna Ślebioda, Mariola Wolna. 

 

 


Komentarze