Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Szansa i sukces

16-05-2012, 22:42 Monika Herman - Sopniewska

Wiktoria Szymczak i Wiktor Balcer ze SP nr 18 zwyciężyli w kolejnej edycji Szansy na sukces.  Impreza odbywała się już po raz dziewiąty. Tym razem dzieci wykonywały utwory zespołu Kilersi. Zwycięzcy wygrali piosenką  „Murzynek Bambo”. Wiktoria śpiewała, a Wiktor tańczył. Duet zwyciężył.

 - Nie spodziewałam się takiego sukcesu. Ale to taniec Wiktora na pewno przekonał jury, że to my powinniśmy wygrać – mówi skromnie zwyciężczyni, Wiktoria Szymczak. Na co dzień Wiktoria śpiewa w szkolnym chórze i uczy się gry na gitarze w szkole muzycznej. Jaka sama mówi jej pasją jest śpiew.

- Wszyscy wybrali, że to ja najlepiej nauczę się kroków murzynka. Na nikim się nie wzorowałem, kiedy uczyłem się tych kroków. No,  teraz to czuję się trochę sławny. Jak przyjadę do szkoły to pewnie będę musiał dać trochę autografów, ale dam radę – mówi Wiktor, uczeń II klasy. I dodaje, że w życiu o to chodzi, żeby się dobrze bawić i trochę powygłupiać. Bawili się wszyscy nie tylko wykonawcy, ale i publiczność, która wstała z krzeseł, aby dopingować faworytów i potańczyć w takt muzyki.  Ale dobra zabawa to dopiero jeden aspekt tej imprezy. Drugi to szlachetny cel, jaki przyświeca akcji. Pomoc najuboższym dzieciom w dofinansowaniu wyjazdów na zieloną szkołę.

- To ogromny sukces również finansowy. Od samych sponsorów otrzymaliśmy ponad 10 tysięcy złotych, a z biletów cegiełek, które zakupiły dzieci uzbieraliśmy ponad 5 tysięcy złotych. Mam naprawdę ogromną pokorę wobec tych, którzy nas wspierają i jeszcze raz serdecznie dziękuję.  Porównywalnie każdego roku jest tak wspaniale, bo  znajdują się tacy, którzy chcą nam pomóc. Podczas wszystkich dziewięciu edycji udało nam się uzbierać prawie 180 tysięcy. Prawie 900 dzieci skorzystało z tego dofinansowania –  śmieje się Maria Lorens, dyrektor SP nr 24, pomysłodawczyni akcji  i już zapowiada kolejną edycję koncertu.

 


Komentarze