Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Święto wszystkich dzieciaków

02-06-2019, 22:11 Agnieszka Lewko

Konkursy z nagrodami, gra ekologiczna, pokazy taneczne, zumba dla dzieci i  prezentacja walki na wesoło, czyli „Krav Maga” – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na dzieciaki z okazji ich święta. Dzisiaj rynek w Nowym Bytomiu zmienił się w prawdziwą bajkową kolorową krainę, w której każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie. Podczas imprezy zorganizowano także konkurs na najpiękniejsze przebranie, którego zwycięzcami została Asia Kolarczyk i Sebastian Bemben. To właśnie oni już w poniedziałek będą pełnić obowiązki prezydenta Rudy Śląskiej.

 - W tym roku wybraliśmy nie jednego zwycięzcę, który będzie pełnił obowiązki prezydenta miasta, ale dwóch. To Asia i Sebastian będą jutro rządzić Rudą Śląską. Asia przebrała się za regionalną damę,  a Sebastian za ekologicznego chłopca. Dodam też, że wszystkie przebrania były przepiękne, a dzieciaki wykazały się wielka pomysłowością – zaznacza Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

 Konkurs na najpiękniejsze przebranie to tradycyjny punkt Dnia Dziecka na rynku. Asia zaprezentowała się w stroju regionalnej damy, do którego przygotowania posłużyło wiele ekologicznych elementów, takich jak na przykład papierowe talerzyki. Z kolei strój Sebastiana był pełen rolek po papierze toaletowym oraz plastikowych nakrętek z butelek. I właśnie to, że oba stroje miały ekologiczne przesłanie, najbardziej doceniło jury.

 – Bardzo cieszę się, że wygrałam w tym konkursie. Już raz miałam okazję pokazać się w tym stroju w kiedyś w przedszkolu, kiedy mieliśmy konkurs na temat różnych regionów. Dziś ubrałam go jeszcze raz i przyniósł mi szczęście – powiedziała Asia.  – Fajnie, że będę prezydentem naszego miasta, tylko trochę się boję, bo praca prezydenta musi być bardzo trudna. Przekonam się, jak to jest już jutro – dodał Sebastian.  

 Na dzieci w dniu ich święta czekała moc atrakcji. – Dzień Dziecka na rynku to już tradycja w naszym mieście. Co roku staramy się, żeby atrakcji dla dzieciaków było coraz więcej i żeby zawsze wspaniale się bawiły. I tak też jest teraz. Każdy może znaleźć coś dla siebie – podkreśla Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

 Dużym zainteresowaniem uczestników Dnia Dziecka cieszyła się  ekogra miejska, w której trzeba było odpowiedzieć na pytania dotyczące ekologii, a także ułożyć wieżę z nakrętek, wydostać się z labiryntu oraz rozbić kręgle. W tym roku pierwsze miejsce oraz rower zdobyła Aleksandra Gorajczyk. - Super, że wygrałam rower. Będę na nim jeździć na różne wycieczki. Już w zeszłym roku brałam udział w grze ekologicznej, ale niestety nie udało mi się wygrać. W tym roku się udało i jestem bardzo zadowolona – powiedziała Ola.

 To jednak nie wszystko. Na dzieciaki czekał spektakl „Herbatka u Smoka”, pokaz sztuk walki na wesoło „Krav Maga”, prezentacje taneczne w wykonaniu grup „Arabeska” i „Emocja” i zumba dla dzieci. Nie zabrakło także wielu konkursów z nagrodami, gier i zabaw. Na rynku stanął dmuchany tor przeszkód, i fotobudka. Atrakcji dzieciom dostarczyli również szczudlarze, a zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się wielkie bańki mydlane, „żywe” maskotki, malowanie twarzy, pokazy służb mundurowych i samochodów off-roadowych.

 Obchody Dnia Dziecka w Rudzie Śląskiej rozpoczęły się już w sobotę /1 czerwca/. W tym dniu w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty dzieci mogły zobaczyć bajkę „Tajemnica skarbu na kurzej nóżce”. Specjalnie dla dzieciaków festyn pełen atrakcji przygotował In-nY Dom Kultury na plantach w Kochłowicach, a w Aquadromie o rozrywki dla dzieci zadbali animatorzy. Z kolei na hali Zgody i boiska Jastrzębia  w dzielnicy Bielszowice. Odbyły się warsztaty artystyczne, malowanie graffiti, turniej piłki ręcznej, zajęcia sportowe z piłki nożnej, zawody breakdance, przejażdżki samochodami terenowymi i motocyklami, fitness dla mam z dziećmi oraz ognisko z kiełbaskami. Natomiast Dzień Dziecka w stylu indiańskim odbył się w Orzgowie.


Komentarze