Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Święto Ogrodu Sensorycznego

07-06-2017, 09:59 Agnieszka Lewko

Warsztaty kulinarne, zabawy ruchowe, zajęcia ekologiczne - to tylko niektóre atrakcje zorganizowane z okazji Święta Ogrodu Sensorycznego w Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Wirku. W ramach wydarzenia można będzie wymienić się także roślinami, które zostaną posadzone w Ogrodzie Sensorycznym, a w zamian zostać obdarowanym sadzonką ziół

- Święto Ogrodu Sensorycznego to czas, kiedy przez cały tydzień w naszym ogrodzie odbywają się różne imprezy, które mają wszystkich zintegrować. Są zajęcia kulinarne, zajęcia promujące zdrowe odżywianie, różne zabawy w ogrodzie, czytanie książek i zajęcia plastyczne. Natomiast w sobotę odbędzie się festyn podsumowujący cały tydzień, na którym można będzie wymienić się także roślinami, które zostaną posadzone w ogrodzie, a w zamian zostać obdarowanym sadzonką ziół - tłumaczył Wiesław Jagielski, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Św. Łukasza.

Ogród od momentu powstania ma służyć terapii oraz oddziaływać leczniczo na dzieci, które uczą się w placówce. Zostały tam zaprojektowane strefy: smakowa, wzrokowa, słuchowa oraz zapachowa.  - Dzieci przebywające w ogrodzie mają nauczyć się nowych rzeczy i lepiej się poczuć. Chodzi też o integrację, dlatego podczas Święta Ogrodu Sensorycznego  zachęcamy mieszkańców, żeby odwiedzali nasz ogród i brali udział w wydarzeniach, które przygotowaliśmy - dodał Wiesław Jagielski.


Komentarze