Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Świetlandia po raz 17.

02-03-2019, 12:14 Joanna Oreł

"Baw się razem z nami" - tak brzmiało hasło tegorocznej Świetlandii w Rudzie Śląskiej. W sobotę (2.03) w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się święto wszystkich rudzkich świetlic środowiskowych i socjoterapeutycznych. W tym roku
zorganizowali ją pracownicy Świetlicy Środowiskowej św. Elżbiety w Goduli.

W tym roku Świetlandia odbyła się już po raz 17. - Głównym naszym celem jest integracja. Dlatego hasłem tegorocznej Świetlandii było "Baw się razem z nami". W myśl tych słów każda z placówek przygotowała i zaprezentowała muzyczny program artystyczny - mówiła siostra Salomea ze Świetlicy Środowiskowej św. Elżbiety w Goduli.

Podczas imprezy w Młodzieżowym Domu Kultury dzieci i młodzież na scenie zaprezentowały specjalnie przygotowane układy taneczne. Nie zabrakło oczywiście wspólnego odśpiewania hymnu Świetlandii oraz podziękowań. - Dziękuję pracownikom placówek opiekuńczo-wychowawczych za codzienne zaangażowanie i pracę, za rozwiązywanie problemów oraz za to, że traktujecie Państwo pracę jako swoją misję. Dziękuję również rodzicom za to, że to co jest najważniejsze w Waszym życiu, czyli Wasze skarby, oddaliście pod opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej - podkreślała wiceprezydent Anna Krzysteczko. - Wam natomiast, drogie dzieci, dziękuję za to, że słuchacie dobrych rad wychowawców i opiekunów oraz za to, że pozwalacie się im prowadzić przez życie - dodała.


Komentarze