Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Świątecznie w ZSO nr 3

10-12-2017, 12:07 Agnieszka Lewko

Spotkanie z Mikołajem i Jarmark Bożonarodzeniowy to już tradycja w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 im. Jana Pawła II. Jak co roku z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia społeczność szkolna przygotowała moc atrakcji.

- Spotkania z Mikołajem są już tradycją w naszej szkole. Przygotowują je pani Anna Skrzypek i Maria Szopa wraz z uczniami gimnazjum. W tym roku są to uczniowie drugiej klasy. Rozpoczęto je dość dawno i tak naprawdę przeznaczone były dla dzieci pracowników szkoły, zarówno pedagogicznych jak i obsługo szkoły. W ramach upływu czasu dzieci podrosły i widzów zaczęło ubywać dlatego  wraz z panią Katarzyną Zbytniewską postanowiłyśmy zaprosić świetlice - tłumaczy Justyna Grajdek, nauczycielka w ZSO nr 3.

W tym roku w wydarzeniu wzięły dzieci z świetlicy socjoterapeutycznej w Bykowinie i Ośrodka Najświętsze Serce Jezusa w Halembie. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem o Dziadku Mrozie. Później Mikołaj rozdawał dzieciom prezenty. W przerwach między przekazywaniem prezentów dzieci bawiły się i tańczyły ze  śnieżynkami. 

- Wiemy, że nie zawsze ten Mikołaj jest dla tych dzieci radosny, dlatego przygotowujemy im paczki. Uczestniczą też żywo w zabawach. Widać na ich buziach radość i o to w tym chodzi. Od zeszłego roku również Stowarzyszenie Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska zaprasza mieszkańców Kochłowic, aby przyszli i skorzystali z tej imprezy - dodaje Justyna Grajdek.

Uczniowie szkoły zorganizowali też już V Jarmark Bożonarodzeniowy, podczas którego nie zabrakło wielu świątecznych atrakcji, m.in. występów artystycznych i wielu smakołyków.  Można było zobaczyć Fasolki na Bis, Teatr Klakier z przedstawieniem jasełkowym, wokalistów Paulinę Piwoń, Laurę Górniok oraz zespoły "Fan of sounds", "Noxious", "Gloria Dei" i "Aglert". W przerwach było można zagrać  w „Milionerów”.


Komentarze