Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Świątecznie w Młodzieżowym Domu Kultury

24-01-2018, 10:41 Agnieszka Lewko

Podsumowanie świątecznych konkursów odbyło się we wtorek (23.01) w Młodzieżowym Domu Kultury. Rudzka młodzież po raz kolejny wykazała się swoimi niezwykłymi talentami i pomysłami. W programie wydarzenia znalazły się także jasełka w wykonaniu dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 34, koncert oraz wręczenie nagród laureatom.

- To już taka nasza rudzka tradycja. Podsumowaliśmy dokonania dzieci i młodzieży w trzech konkursach, a poza tym pięknym wydarzeniem tej gali było przedstawienie jasełkowe zaprezentowane przez przedszkolaków. Dzięki temu możemy jeszcze raz przeżyć atmosferę minionych Świąt Bożego Narodzenia oraz wspólnie kolędować - powiedziała Renata Buryan, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

Podczas uroczystej gali tradycyjnie już został podsumowany Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nasze Kolędowanie", w którym wystąpiło 170 wykonawców,  konkurs plastyczny „Anioł", w którym swój talent sprawdzili uczniowie  z 23 szkół i placówek oraz Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Jasełkowych, zorganizowany przez Muzeum Miejskie im. M. Chroboka. że w przeglądzie wzięło udział aż 320 wykonawców.


Komentarze