Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Świąteczne wypiekanie w ZSP nr 2

04-12-2017, 15:04 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

Pod koniec listopada, we wtorek – 28 listopada i w czwartek – 30 listopada, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, uczniowie poczuli iście świąteczny nastrój. I to wcale nie przez odtwarzany co roku znany utwór zespołu Wham!. Na szkolnych korytarzach roznosił się bowiem zapach pysznych, domowych świątecznych pierniczków!

Uczniowie "Dwójki" po raz kolejny wypiekali te pyszne ciastka, tym razem jednak do pomocy zaprosili… swoich młodszych kolegów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Rudzie Śląskiej i Miejskiego Przedszkola nr 20 w Rudzie Ślląskiej.

Zarówno młodzi cukiernicy, jak i uczniowie szkoły na wzgórzu, świetnie się bawili podczas wypiekania pierniczków. Przedszkolaki i uczniowie SP, wyposażeni w fartuszki, czepki, chustki i lukrowane guziczki, zabrali się do pracy wraz z starszymi kolegami. Najpierw ugniatano ciasto, doprawiano je przyprawami i wycinano piękne kształty, później wkładano do pieca. A na koniec pozostało najlepsze – ozdabianie! Pod okiem mistrzyni piernikowego wyrobnictwa – pani Beaty Dunajewskiej, pierniczki lukrowano, cukrowano i ozdabiano na wszelkie inne możliwe sposoby! I już – pozostało tylko włożyć do pudełka i czekać na świętego Mikołaja… albo zjeść od razu!

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 już po raz czwarty organizowało akcję wspólnego wypiekania przez uczniów. Pewne jest, że po tak spektakularnym sukcesie, z pewnością nie raz młodzi Rudzianie zawitają kuchnię na Glinianej!


Komentarze