Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Summer Disco dla Karola

18-08-2021, 11:26 Joanna Oreł

Już w najbliższą sobotę po raz drugi w Rudzie Śląskiej odbędzie się Summer Disco, czyli impreza muzyczna z atrakcjami, z której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Karola Szaniawskiego. Chłopiec m.in. z powodu wcześniactwa boryka się z porażeniem mózgowym.

Karol urodził się jako wcześniak w 32. tygodniu ciąży. W wyniku sepsy, którą przebył w szpitalu, doszło do wielu powikłań (wylewy do mózgu III stopnia, wodogłowie pokrwotoczne). Dziś boryka się z porażeniem mózgowym dziecięcym. Nie chodzi samodzielnie, nie mówi. Komunikuje się za pomocą alternatywnych metod. Na szczęście turnusy rehabilitacyjne i ciężka praca powoli przynoszą efekty. Karol m.in. uczy się chodzenia o kulach. I to właśnie środki na turnus rehabilitacyjny dla podopiecznego Fundacji Armia Przyjaciół będą zbierane podczas sobotniego Summer Disco.

Serdecznie zapraszam wszystkich w sobotę, 21 sierpnia do Parku im. Augustyna Kozioła w Rudzie od godziny 17 na Summer Disco. Zapewniamy udaną, pełną pozytywnych emocji i rozrywki imprezę, podczas której każdy znajdzie coś dla siebie, a przy okazji pomoże Karolkowi w zbieraniu środków na wyjazd na turnus rehabilitacyjny. Nie może Was zabraknąć! – zachęca Arkadiusz Pilarz, prezes Fundacji Armia Przyjaciół.

Podczas imprezy wystąpią: Luky, Silver Dance, Beathris oraz zespół Explozja i Veegas. Ponadto przygotowana zostanie m.in. strefa dla dzieci i strefa gastronomiczna oraz prowadzony będzie kiermasz charytatywny. Całość potrwa do godz. 22.


Komentarze