Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Spotkanie z Aleksandrą Mazur

10-05-2022, 13:52 admin

12 maja br. (czwartek) o godz. 17 gościem Biblioteki Ficinus będzie Aleksandra Mazur. To drugie już spotkanie z autorką, która tym razem opowie o swojej kolejnej książce. Pisarka z pochodzenia jest rudzianką, a jej literacki debiut to powieść pt. „Aszerat”. Spotkanie odbędzie się w ramach Tygodnia Bibliotek, organizowanego w dniach 8-15 maja.

Aleksandra Mazur jest rudzianką, absolwentką SP nr 15 i III LO w Kochłowicach. To laureatka ogólnopolskich konkursów literackich, a powieść „Aszerat” to jej debiut pisarski. Niedawno ukazała się kolejna jej książka pt. „Abigail”, która jest kontynuacją powieści „Aszerat”, a już autorka pracuje nad następną. – Zbliżam się do końca trzeciej powieści, która powinna być gotowa na wakacje. Tym razem zabieram czytelnika w średniowiecze – głównie do Królestwa Francji, ale sporo wątków będzie miało miejsce również i na ziemiach polskich. Zresztą główna bohaterka, Adelajda, postać historyczna, ma polskie korzenie... – zdradza autorka.

Spotkanie organizowane jest w ramach Tygodnia Bibliotek, którego tegoroczne hasło to: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek.


Komentarze