Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Sobota na konsolach

16-03-2018, 15:51 Joanna Oreł

Ok. 20 pasjonatów gier komputerowych spędziło sobotę (17.03) w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Wirku. Po raz pierwszy zorganizowano tam turniej gier komputerowych FIFA 17. – Chcieliśmy w ten sposób zarazem zareklamować szkołę, ale i zachęcić aktywnych uczniów do działania – podkreśla Krzysztof Tułaj, organizator turnieju z ramienia ZSP nr 6.

Wzięli w nim udział uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych nie tylko z Rudy Śląskiej, ale również z ościennych miast. – Emocje towarzyszyły każdemu spotkaniu. Wiele spotkań kończyło się karnymi. Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, iż nasza szkoła nie tylko zajmuje się nauką, ale także organizuje alternatywne formy spędzania wolnego czasu – zaznacza Krzysztof Tułaj.

Ale uczniowie nie tylko brali udział w samym turnieju, ale także od początku stycznia, kiedy ruszyły przygotowania, aktywnie w nich uczestniczyli. – Do tego stopnia, że dzień wcześniej zorganizowaliśmy u nas turniej próbny, żeby przećwiczyć procedury i żeby właściwy turniej został dobrze przeprowadzony i zapamiętany przez uczestników – podsumowuje Tułaj.

Pierwsze miejsce w turnieju sobotnim zajął Michał Kokoszka z Gimnazjum nr 19, Drugie miejsce „wygrał” Kevin Nalik z Gimnazjum nr 19, a trzecie miejsce Mateusz Pilny z ZSO nr 2.


Komentarze