Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Śniadanie z atrakcjami

07-07-2021, 13:23 Joanna Oreł

Już w najbliższą sobotę (10.07) ruszy szósta edycja „Ogrodu Śniadaniowego”. Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej specjalnie na czas wakacji przygotowało cztery lipcowe spotkania w plenerze, podczas których na starszych i młodszych czeka szereg atrakcji.

Spotkania w ogrodzie MCK-u zaplanowane zostały w każdą sobotę lipca (10, 17, 24 i 31 lipca) od godz. 11.00 do 13.00. Oprócz atrakcji na powietrzu na rudzian będzie czekało także menu śniadaniowe przygotowane przez pub Druid. - W tym roku znowu postaramy się, żeby nie zabrakło wielu atrakcji, z których każdy wybierze coś dla siebie. A już w najbliższą sobotę zapraszamy na animacje dla dzieci „Baśniogród”, gry i zabawy z językiem angielskim przygotowane przez Szkołę Języków Obcych English Best, nordic walking z „Ekipą na kijach” i warsztaty plastyczne z Sandrą Loską – wymienia Patrycja Ryguła-Mańka z Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty. – Uczestnicy sobotniego wydarzenia będą mieli okazję skorzystać także z warsztatów tanecznych ze „Starszakami” oraz warsztatów tworzenia biżuterii
z makaronu – dodaje.

Tradycyjnie już w ogrodzie MCK-u pojawi się stoisko sanepidu na temat profilaktyki i promocji zdrowia. Można będzie skorzystać z porad kosmetycznych Barbary Gędłek oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat gry na akordeonie, a także budowania modeli z zapałek. Z kolei Muzeum Miejskie w Rudzie Śląskiej zaprasza na warsztaty „Szmaterloki, czyli motyle w letnim ogrodzie”.

Śniadania w ogrodzie MCK zaplanowane są w godz. od 11.00 do 13.00. Wstęp bezpłatny. - Latem 2015 roku ogród Miejskiego Centrum Kultury po raz pierwszy stał się miejscem zabaw najmłodszych i odpoczynku ich rodziców. W każdą lipcową sobotę dzieci pod opieką animatorów brały udział w zajęciach plastycznych i ruchowych, spotkaniach z historią i bajką. Atrakcjami „Ogrodu” były także zajęcia fitness, samoobrony, salsy i jogi pod chmurką, fotobudka, pokaz wozów bojowych, rękodzieła i wiele innych – wymienia Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej. - Kolejne edycje „Ogrodu śniadaniowego”, z równie bogatym programem, organizowane były w latach 2016-2019. W tym czasie projekt otrzymał nagrodę „Słoneczniki” przyznawaną przez portal „Czas Dzieci”, dzięki czemu znalazł się w gronie kilku najlepszych projektów edukacyjnych adresowanych do dzieci w regionie. I tak spotykaliśmy się każdego roku, jednak w ubiegłym, z powodu pandemii nie mogliśmy zorganizować tej bardzo lubianej przez mieszkańców imprezy – dodaje.

Szczegółowe informacje na temat „Ogrodu Śniadaniowego” można znaleźć na stronie Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej: https://www.mckrudasl.pl/index.php/1591-ogrod-sniadaniowy-mck-2022

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze