Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Słoneczny big band

18-04-2012, 11:49 Robert Dłucik

- Pierwszym utworem jaki opracowaliśmy wspólnie na próbach był standard „Georgia On My Mind”. – wspomina Mirosław Krause, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia i zarazem dyrygent big bandu działającego w tej placówce. 26 kwietnia big band wyjeżdża do Lubaczowa na swój pierwszy konkurs – School & Jazz Festival.

Zespół działa od października ubiegłego roku. Obecnie liczy 14 uczniów. Nazwali się Big Sunny Band. – Słońce kojarzy się z optymizmem, radością, a nam wspólne granie sprawia właśnie dużo radości, więc nazwa pasuje doskonale – mówi Mirosław Krause.

Powstanie szkolnego big bandu to pierwszy etap większego projektu, do którego przymierza się rudzka szkoła muzyczna. – Chciałbym stworzyć tutaj Wydział Muzyki Rozrywkowej, jest duże zapotrzebowanie na taki kierunek. Liczę, że w roku szkolnym 2013/2014 pierwsi uczniowie rozpoczną naukę na takim wydziale – mówi dyrektor ZSM.

A wracając do festiwalu w Lubaczowie. Konkurs organizowany jest pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i adresowany do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia oraz studentów akademii muzycznych. – Przygotowaliśmy na festiwal dwa utwory: wspomnianą „Georgię” oraz przebój „Play That Funky Music” –zdradza Mirosław Krause. Poza tym członkowie Big Sunny Bandu zaprezentują się również indywidualnie. Flecistka Aleksandra Sarek, pianistka Magdalena Podeszwa oraz saksofoniści Krzysztof Malec i Szymon Milej spróbują sił w kategorii solistów, natomiast Joanna Reczyńska – w kategorii wokalnej. Trzymamy kciuki za utalentowanych rudzian i czekamy na dobre wieści z Lubaczowa!

20 kwietnia Big Sunny Band oraz jego solistów będziemy mogli posłuchać na żywo w bielszowickim Domu Kultury. Początek koncertu o 18.00, a w programie standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej.


Foto: arch. Zespołu

 


Komentarze