Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Seniorzy pokazali, jak się dobrze bawić!

25-09-2022, 20:35 Joanna Oreł

Rudzcy seniorzy po raz kolejny udowodnili, że wiek nie jest żadną przeszkodą w tym, by doskonale i aktywnie spędzać czas. W sobotę (24.09) na kąpielisku w Nowym Bytomiu odbyła się “I Rudzka Senioriada”, czyli impreza zorganizowana przez Radę Seniora, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Silesia. Nie zabrakło występów artystycznych, gier i zabaw sportowych oraz wspólnych tańców i poczęstunku.

“Senioriada” była inicjatywą rudzkiej Rady Seniora w związku z tym, że zarówno w październiku, jak i w listopadzie obchodzone są święta poświęcone właśnie tej grupie wiekowej. Podczas imprezy na scenie wystąpili m.in. uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia, przedstawiciele grup seniorskich oraz muzyk Marian Brzoza. Nie zabrakło też potańcówki oraz gier sprawnościowych, nad którymi czuwała rudzka młodzież.

- Jestem pozytywnie zaskoczony przebiegiem imprezy. Seniorzy bardzo pozytywnie wypowiadali się m.in. na temat zawodów sportowych. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Przy okazji dziękuję Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz jego pracownikom, którzy bardzo pomogli nam przy organizacji wydarzenia. “I Rudzką Senioriadę” uważam za udaną - podsumowuje Józef Osmenda, przewodniczący rudzkiej Rady Seniorów. - Jedyne co, to zastanawiamy się nad organizacją imprezy w innym terminie ze względu na pogodę, na przykład w czerwcu lub też w innej lokalizacji - dodaje.


Komentarze