Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Seniorzy na scenę!

19-12-2017, 12:22 Joanna Oreł

Seniorzy z Seniorialnego Klubu Artystycznego Asy Kultury zaprezentowali nowy spektakl. W Osiedlowym Domu Kultury „Country” odbyła się premiera przedstawienia „Babciuszek”. Była to także okazja do podsumowania roku.

– Na realizację marzeń i własnych talentów nie ma ograniczeń wiekowych. Zawsze jest na to czas i zawsze warto to robić. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do włączenia się do naszej aktywnej „Askowej” grupy. Bo każdy człowiek ma coś, czym może się „poasić” – podkreśla Ewa Chmielewska, koordynatorka Klubu „Seniora”.

Podczas sobotniego spotkania w ODK RSM „Country” poza przedstawieniem odbyła się prezentacja działalności seniorów – m.in. wystawa malarstwa oraz występ chóru. – Impreza spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wzięło w niej udział blisko 100 osób. Goście bawili się razem z występującymi seniorami, często wspólnie włączając się w akcję przedstawienia – mówi Chmielewska. – Spotkanie było również okazją diękowania tym wszystkim, którzy aktywnie włączają się w działalność społeczną. Zostali oni wyróżnieni przez Fundację AS nadaniem tytułu „Asek” i „Asów” wolontariatu – dodaje.


Komentarze