Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Rusza dyskusja

11-06-2012, 15:52 Robert Dłucik

- Chcemy bardzo merytorycznie rozmawiać zarówno w gronie osób, które na co dzień pracują w kulturze, ale też bardzo zależy nam na udziale osób spoza tego kręgu, zwłaszcza na mieszkańcach naszego miasta. Kultura powinna służyć mieszkańcom i dobrze byłoby usłyszeć ich głos: jakie mają pomysły, oczekiwania... Zobaczymy na ile te nowe kierunki uda się zrealizować w naszym mieście - mówi Jerzy Szczerbiński, pełnomocnik prezydenta miasta ds organizacji pozarządowych i jeden z inicjatorów Forum Kultury. W tym tygodniu rozpocznie się cykl warsztatów, które przygotują grunt pod październikowe obrady Forum.

Dyskusji o stanie rudzkiej kultury będzie w czerwcu sześć. Seria zostanie zainaugurowana 15 czerwca w ODK RSM „Pulsar” spotkaniem twórców. 19 czerwca – spotkanie w kochłowickim DK „In-nI” poświęcone będzie wyjątkowo trudnemu tematowi, a mianowicie finansowaniu kultury. 21 - debata w kinie „Patria” pod hasłem „Nowa kultura” o nowych pomysłach i kierunkach, które mogłyby ożywić działkę kulturalną w naszym mieście. Dzieńźniej - „Edukacja kulturalna” (Filia MBP nr 18 w Halembie), 26 - „Wydawnictwa i promocje” (Muzeum Miejskie), ostatnie spotkanie w kalendarzu warsztatów zaplanowano na 28 czerwca w DK Bielszowice, a jego tematem będzie amatorski ruch artystyczny w Rudzie Śląskiej.

- Moderatorami tych spotkań będą osoby spoza miasta, po to żeby z większym dystansem, a na pewno obiektywizmem spojrzały na merytoryczną wartość tych propozycji i rozwiązań, które zostaną zaproponowane – mówi Jerzy Szczerbiński.


Komentarze