Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rudzkie biesiadowanie

29-07-2013, 10:43 Magdalena Szewczyk

W upalną sobotę mieszkańcy miasta mogli miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Stowarzyszenie Prawo Rodzina Obywatel i Poseł na Sejm – Grzegorz Tobiszowski, po raz kolejny zaprosili na „Biesiadę Śląską”, która tym razem odbyła się w dzielnicy Ruda, w Parku im. A. Kozioła.


- Te biesiady to już tradycja i to ośmioletnia, jak co roku organizuje ją nasze stowarzyszenie. Niestety przez kłopoty finansowe w tym roku jest ich trochę mniej – wyjaśnia Kazimierz Myszur, wiceprezes Stowarzyszenia Prawo Rodzina Obywatel.

 

Organizatorzy podkreślają, że ich hasło przewodnie brzmi: „Rodzina to tradycja, rzecz święta”. Dlatego przybyli mogli skorzystać z licznych atrakcji – nie tylko dla starszych, ale także i dla tych najmłodszych członków rodziny. Oprócz występów Bernadety Kowalskiej i przyjaciół, czy Jacka Kieroka z zespołem, można było m.in. wylosować przygotowane nagrody.

 

- Bardzo fajny pomysł z organizacją biesiad, jest tu wiele atrakcji. Aż szkoda, że nie odbywają się tu takie imprezy częściej – mówiły panie Hania i Bernadeta z Rudy.

 

Kolejne biesiady odbędą się 10 sierpnia na Stadionie Grunwaldu i 24 sierpnia w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury.

 


Komentarze


05-08-2013, 18:20
apolityczny napisał(a):

Słoneczne pozdrowienia dla moderatorów ! Pamiętajcie,iż rudzka inteligencja także przegląda informacje ! Nie blokujcie "opinii" jeśli chcecie poprawy w mieście po ...ot 30-40-tu latach,licząc od 2011 roku,nastania gospodarnych rządów Prezydent G.Dziedzic !!

04-08-2013, 10:18
apolityczny obserwator napisał(a):

Ogrom komentarzy wystawia określoną opinię "partyjne biesiadzie" ! W mieście tak biednym "naród-lud" kupi wszystko co darmowe ! Szkoda tylko,że organizatorem/współorganizatorem jest najgorszy w historii miasta poseł i partia "na zawsze" kojarzona ze schizofrenią "wybuchu smoleńskiego" ! Jak widać bezrobocie może zaglądać w oczy każdemu ! Lepiej jednak organizować "biesiady",niż ryzykowne,kompromitującs harce referendalne ośmieszające kanapową partyjkę rudzką PiS ! Dzięki "macierewiczowi" za farsę,schizofreniczną teorię,która dla polskiej patriotycznej inteligencji NA ZAWSZE zochydza politykę i PiS !!!