Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rudzki finał WOŚP

09-01-2020, 10:27 admin

Już w najbliższą niedzielę po raz 28. w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Rudzie Śląskiej 450 wolontariuszy wyruszy na ulice miasta, by zebrać fundusze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. – Mam nadzieję, że również i w tym roku rudzianie okażą wielkie serca i zostanie pobity kolejny rekord w zbiórce organizowanej przez WOŚP – mówi prezydent miasta Grażyna Dziedzic. W mieście działać będą dwa sztaby – w ODK Pulsar oraz w III Liceum Ogólnokształcącym w Kochłowicach.

Orkiestra zagra w Rudzie Śląskiej już w sobotę, 11 stycznia o godz. 17:00. Wtedy w III Liceum Ogólnokształcącym w dzielnicy Kochłowice odbędzie się Koncert Młodych Talentów. - Już po raz 16. organizujemy w ramach finału WOŚP Koncert Młodych Talentów. Wystąpi 13 szkolnych artystów, którzy powalczą o statuetkę Dobrego Anioła. W przerwie, przed ogłoszeniem wyników, zagra zespół White oraz wystąpi nasza utalentowana uczennica Laura Górniok - mówi Michał Kozera, nauczyciel oraz szef sztabu przy III LO w Rudzie Śląskiej. - W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam na koncert. Bilety są jeszcze do nabycia w szkole w cenie 8 zł – dodaje. Dochód z koncertu zostanie przekazany na konto WOŚP. Ponadto już dzisiaj (czwartek) w III LO odbędzie się Wielka Aukcja Fantów oraz kiermasz, na którym zakupić będzie można m.in. ciasta upieczone przez nauczycieli. Z kolei w dniu finału, szkoła zaprasza już od godz. 19:00 na Światełko do Nieba.

Drugi sztab WOŚP koordynowany jest przez IV Liceum Ogólnokształcące im. H. C. Hoovera w Orzegowie. W dniu finału sztab WOŚP będzie się mieścił w ODK Pulsar przy ul. Różyckiego w dzielnicy Wirek. Tam też odbędzie się szereg atrakcji i koncerty, które zaplanowano już od godz. 11:00.

W programie:

11.00 - 13.00 - ZUMBA NA II ŚNIADANIE

15.00 - 15.30 - PIERWSZA POMOC Z OCHOTNICZĄ STRAŻĄ POŻARNĄ

15.45 - 16.30 - WYSTĘPY ZESPOŁÓW TANECZNYCH ODK PULSAR: HAPPY SQUOOL; MAGIC FOXES

16.30 - 17.00 - "DRECTORS"

17.00 - 17.15 - LICYTACJE

17.15 - 18.00 - "COVER NOSTRA"

18.00 - 18.10 - LICYTACJE

18.10 - 18.55 - OLA STRYJ I "ODSKOCZNIE"

18.55 - 19.10 - LICYTACJE

19.10 - 19.55 - "THE PARTY IS OVER"

20.00 - ŚWIATEŁKO DO NIEBA

– Oprócz gadżetów WOŚP licytować będziemy między innymi obrazy hobbystycznej grupy malarskiej przy Miejskim Centrum Kultury, piłkę z podpisami zawodników Slavii, usługę fryzjerską, usługę kosmetyczną, profesjonalną sesję zdjęciową – wylicza Iwona Luszczak, dyrektor IV LO, szef sztabu.

Rudzką WOŚP wspierać będzie Aquadrom, Druid Pub przy Miejskim Centrum Kultury w Nowym Bytomiu, Kino Patria przy ul. Chorzowskiej 3 wraz ze Stowarzyszeniem In-nI i ODK Pulsar przy ul. Różyckiego 30. W tych miejscach na wolontariuszy czekać będą ciepłe napoje i posiłki.

W ubiegłym roku Ruda Śląska zebrała na rzecz 27. Finału WOŚP ponad 208 tys. złotych.

W tym roku Orkiestra zbiera środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Źródło: UM Ruda Śląska
Foto: WOŚP/Łukasz Widziszowski


Komentarze