Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rudzianka walczy o start w Eurowizji dla Młodych Tancerzy

19-05-2017, 11:57 Arkadiusz Wieczorek

Młody Tancerz Roku to konkurs organizowany przez telewizję TVP, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Muzyki i Tańca. Weźmie w nim udział ośmiu tancerzy w wieku 16-20 lat, reprezentujących różne style tańca tj. taniec klasyczny, współczesny czy hip hop. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym finale Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy, który odbędzie się pod koniec roku w Czechach. O tytuł Młodego Tancerza Roku walczyć będzie m.in. Alicja Kaczor, 17-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej.

Alicja jest uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. W wieku pięciu lat zaczęła trenować gimnastykę artystyczną oraz uczęszczać na lekcje baletu. Naukę kontynuowała w szkole baletowej. Tam odkryła w sobie pasję do tańca. Alicja brała udział w wielu pokazach, konkursach i warsztatach tanecznych. Za swój największy sukces uważa zdobycie stypendium artystycznego Fundacji Balet na IX Międzynarodowym Konkursie Baletowym Złote Pointy w Szczecinie (2016) oraz udział w warsztatach baletowych na Florydzie. Taniec jest najważniejszą częścią jej życia. Lubi wcielać się w różne postaci i poprzez ruch opowiadać ich historie. Każdy występ jest dla niej nowym doświadczeniem i wyzwaniem. Jej tanecznym autorytetem jest nauczycielka tańca klasycznego Natalia Fedorowa.         

Finał konkursu odbędzie się 28 maja o godz. 20.00 i będzie transmitowany na antenie TVP Kultura. Każdy z uczestników wykona 1,5-minutowy solowy układ choreograficzny do dowolnie wybranej muzyki. Ponadto kandydaci zaprezentują się w choreografii grupowej, przygotowanej specjalnie dla potrzeb konkursu przez Jacka Przybyłowicza – tancerza, choreografa, pedagoga baletu. Tancerzy oceni jury złożone profesjonalnych tancerzy i choreografów.


Komentarze