Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rudzcy seniorzy świętowali

19-11-2017, 22:56 Arkadiusz Wieczorek

Drugi Dzień Seniora za nami. Około 1500 najstarszych mieszkańców naszego miasta wzięło udział w II Dniu Seniora w Rudzie Śląskiej. To był dzień pełen muzyki, śpiewu, tańca i dobrego humoru. Specjalnie z myślą o rudzkich seniorach przygotowano dwa koncerty w rytmie śląskich przebojów, które dzisiaj odbyły się z inicjatywy prezydent miasta, Grażyny Dziedzic w halembskiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wydarzenie kolejny raz cieszyło się ogromną popularnością wśród rudzkich emerytów.

- Kochani seniorzy, życzę Wam, żebyście się dzisiaj przede wszystkim wspaniale bawili. Ogromnie cieszę się, że cały czas jesteście młodzi duchem i mam nadzieję, że już zawsze tacy pozostaniecie. W naszym mieście działa mnóstwo organizacji, w których są bardzo aktywni seniorzy, z czego jestem bardzo dumna i którzy chętnie uczestniczą w życiu naszego miasta.. To ważne, że potraficie cieszyć się życiem. Bądźcie szczęśliwi, zdrowi i uśmiechnięci i czerpcie z życia pełnymi garściami - życzyła seniorom Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Rudzcy seniorzy na co dzień aktywnie działają w różnych organizacjach zrzeszających osoby starsze. Koncert, który odbył się w ramach Dnia Seniora, był uhonorowaniem całorocznych działań w ich organizacjach. - To już nasza druga „senioriada” i mam nadzieję, że w przyszłym roku znowu wszyscy spotkamy się w tym gronie lub być może w jeszcze większym. Życzę wszystkim seniorom dużo zdrowia i wytrwałości - powiedział Józef Osmenda, przewodniczący rady Seniorów. - Wielu z nas działa w różnych organizacjach i robi coś dla naszego miasta. My, seniorzy, jesteśmy sobą i cały czas działamy. Od dwóch lat jestem przewodniczącym rudzkiej Rady Seniorów i uważam za wielki sukces nie tylko tej rady, ale także prezydenta miasta, który o nas dba. Najważniejsze jest dla mnie  na przykład wprowadzenie Karty Seniora czy Rudzkiej Koperty Życia. i żebyśmy się spotkali tutaj wszyscy w przyszłym roku  - dodał.

Wielu seniorów aktywnie spędza czas i choć wkroczyło już w jesień życia, to jest to jesień pełna kolorów. Rudzcy emeryci nie lubią się nudzić i marnować czasu. Każdy z nich robi to, co najbardziej lubi.

- To świetna impreza. Byłyśmy w zeszłym roku na „Dniu Seniora”, jesteśmy teraz i wybierzemy się też za rok. Jesteśmy na emeryturze, ale to nie znaczy, że siedzimy w domu. Zawsze staramy się być aktywne i brać udział w różnych imprezach dla seniorów organizowanych w naszym mieście, bo to dla nas wspaniała rozrywka - powiedziała Łucja Kocur z Halemby. - Korzystamy ze wszystkich atrakcji dla seniorów i uważamy, że bycie emerytem wcale nie musi być nudne. Jeśli zdrowie i dobry humor nam dopisuje, wykorzystujemy to jak możemy. Tak jak na przykład dzisiaj - dodała Aniela Gross z Kochłowic.

Na scenie hali MOSiR-u wystąpili artyści śląskiej sceny muzycznej, a wśród nich: Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio, Jacek Kierok, Michalina Starosta, Freje, Arkadia Band, Bożena Mielnik oraz Zespół Akordeonistów im. E. Huloka. Z kolei imprezę poprowadzili Anna Włodarczyk i Arkadiusz Wieczorek. Podczas imprezy rudzcy seniorzy udowodnili, że starsi ludzie mogą się naprawdę dobrze bawić, a na co dzień być bardzo aktywni i cieszyć się każdą chwilą  – Od 15 lat jestem wolontariuszką w Rudzkim Stowarzyszeniu Amazonek „RELAKS”. Niemalże codziennie działam dla innych pań, ale jest to praca, która daje wiele satysfakcji i radości, bo nie ma nic cenniejszego jak móc zamienić smutek na twarzy drugiego człowieka w uśmiech – podkreśla Sonia Badura, jedna z seniorek biorąca udział w II Dniu Seniora. – Mam 80 lat. A mimo to biegam, jeżdżę na rowerze, działam w kole emerytów numer 6 i bardzo dobrze się czuję. Wszystkim seniorom życzę, aby zamiast martwić się, mieć dobry humor, bo to jest najważniejsze – mówił Zygfryd Kozok z Halemby. 

 


Komentarze