Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Ruda Śląska na planie filmowym!

13-07-2020, 11:22 Joanna Oreł

Rudzka Kuźnica zamieniła się na dwa dni w plan filmowy. W ubiegłym tygodniu przy ul. Jana III Sobieskiego kręcone były sceny do filmu "Skarbek", który reżyseruje Tomasz Jurkiewicz. Jak się okazuje, filmowcy wrócą wkrótce do Rudy Śląskiej, by nakręcić więcej scen.

Ekipa filmowa kręciła ujęcia w domu przy ul. Sobieskiego. Film powstaje także w Piekarach Śląskich, Chorzowie i Mikołowie. Będzie to produkcja przygodowa dla dzieci i rodziców z pogranicza komedii, fantasy i kina grozy. Film ma opowiadać o historii 10-letniego Janka, który przyjeżdża z siostrą na Górny Śląsk na wakacje do babci. To tutaj za sprawą swojego pradziadka, emerytowanego górnika, rodzice poznają świat śląskich legend górniczych. Dzięki temu czekać ich będzie niezwykła przygoda.

Oprócz scenariusza, który napisał znany pisarz Wojciech Kuczok, ciekawie zapowiada się także obsada. W filmie zagrają m.in. Olgierd Łukaszewicz, Sonia Bohosiewicz, Dorota Pomykała i Cezary Kosiński. Premiera produkcji zaplanowana jest na przyszły rok.


Komentarze