Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Ruda będzie miała swój teatr

02-02-2022, 12:46 Joanna Oreł

Od 1 maja w Rudzie Śląskiej nie będzie już Miejskiego Centrum Kultury, a jego miejsce zastąpi Śląski Teatr Impresaryjny. Taką decyzję podczas ubiegłotygodniowej sesji podjęli rudzcy radni.

Impresaryjny. Taką decyzję podczas ubiegłotygodniowej sesji podjęli rudzcy radni. Projekt uchwały dotyczył połączenia Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej oraz Teatru Impresaryjnego im. Henryka Bisty z siedzibą w Rudzie Śląskiej. Jak napisano w uzasadnieniu: „Połączenie powyższych instytucji przyczyni się do lepszego organizowania działalności kulturalnej. Jest to krok ku unowocześnieniu sektora kultury. Poza tym korzystnie wpłynie na wykorzystanie potencjału osób zatrudnionych w instytucji kultury”.

Pomysł ten pojawił się już ponad dwa lata temu, ale dopiero teraz jest szansa na utworzenie w Rudzie Śląskiej Śląskiego Teatru Impresaryjnego. – Nie ulega wątpliwości, że teatr impresaryjny to coś więcej niż centrum kultury. Jestem przekonana, że jego powołanie przyczyni się do lepszego organizowania działalności kulturalnej, pozwoli na pozyskiwanie większych środków zewnętrznych, dzięki czemu osoby związane z życiem kulturalno-społecznym naszego miasta będą mogły lepiej wykorzystać swój potencjał. Zyskają na tym wszyscy mieszkańcy, nie tylko naszego miasta, ale i całego regionu – przekazała prezydent miasta, Grażyna Dziedzic. – Funkcjonowanie Śląskiego Teatru Impresaryjnego to również doskonała promocja dla miasta i niewątpliwy prestiż. Pragnę podkreślić, że dotychczasowa oferta zajęć w Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty będzie nadal realizowana – dodała.

Więcej na temat przyszłej oferty Śląskiego Teatru Impresaryjnego oraz funkcjonowania tej instytucji w kolejnych wydaniach „Wiadomości Rudzkich”.


Komentarze