Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Rozśpiewana młodzież

25-05-2023, 09:59 Joanna Oreł

VI edycja konkursu ,,O Rudzki Mikrofon” za nami. Młodzieżowa Rada Miasta wróciła do jego organizacji po ,,pandemicznej” przerwie. W tegorocznej edycji zaprezentowało się kilkunastu wykonawców, a decyzją jury wygrał Martin Rangosz, zaś wyróżnienie otrzymała Marta Mansfeld.

Konkurs skierowano do młodzieży w wieku 13-25 lat mieszkającej w Rudzie Śląskiej. Uczestnicy konkursu poprzez występ i konfrontację z rówieśnikami z całego miasta mogli nauczyć się radzenia sobie ze stresem związanym z występami publicznymi oraz zdobyli cenne doświadczenie sceniczne. Ostatecznie wygrał Martin Rangosz, a wyróżnienie otrzymała Marta Mansfeld. – Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, a jury miało trudne zadanie. Stąd też nasza decyzja, jako organizatorów Dni Rudy Śląskiej, że 4 czerwca wystąpią oboje laureaci. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom. Mamy w mieście bardzo zdolną młodzież! Dziękuję Młodzieżowej Radzie Miasta, że powróciła do organizacji tego konkursu – podsumowała wiceprezydent Anna Krzysteczko.

Przesłuchania oraz finał konkursu odbyły się w piątek (19.05) w Dom Kultury w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach. Uczestników oceniało jury w składzie: Sylwia Sczendzina, nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej; Anna Skuta z Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta UM Ruda Śląska i Adam Szczepaniak, przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miasta. – Poziom tegorocznej edycji imprezy był bardzo wysoki i chętnie przyznalibyśmy więcej nagród – podkreśla jurorka, Anna Skuta. – Martin ujął jury oryginalnością, autorskim, osobistym tekstem i pozytywną energią. Mam nadzieję, że nie tylko zaprezentuje się z najlepszej strony szerokiej publiczności podczas Dni Rudy Śląskiej, ale będzie rozwijał swoje muzyczne zainteresowania. Trzeba podkreślić, że pozostali uczestnicy również pokazali swój potencjał i na pewno powinni podążać za swoją pasją, rozwijać talent i umiejętności – dodaje. 


Komentarze