Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rodzinny Dzień Dziecka

04-06-2018, 12:58 Magdalena Buchta

W tym miejscu Dzień Dziecka obchodzony jest w pełni. Rodzice podopiecznych Miejskiego Przedszkola nr 34 w Kochłowicach postanowili zaskoczyć swoje dzieci. W jaki sposób?

- Nasi rodzice, dokładnie rok temu, wyszli z inicjatywą, by zrobić dzieciom niespodziankę. Przy współpracy z całą kadrą przygotowali przedstawienie o Kopciuszku, a sami na moment stali się aktorami – to wszystko w tajemnicy przed dziećmi. Od tego czasu to już czwarte tego typu wydarzenie – wyjaśnia Bogumiła Besta, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 34.

4 czerwca we wspomnianym przedszkolu świętowano Dzień Dziecka. Tym razem przedszkolaki mogły zobaczyć pouczające, ekologiczne przedstawienie, w którym wystąpiły postacie z bajek, takie jak Smerfy, czy Księżniczka.

- To że mogliśmy zaangażować się w to wydarzenie pokazuje, że przedszkole te jest otwarte nie tylko na dziecko, ale i na rodzica. Pomimo trudności ze znalezieniem czasu, udało nam się spotkać i przygotować coś fajnego. A należy podkreślić, że wszyscy zaangażowani rodzice pracują – mówiły Dorota Żymła i Anna Bracka, występujące mamy.– Cieszymy się, bo dla nas był to też powrót do dzieciństwa – dodały.

- Mamy wspaniałych rodziców, którzy przychodzili popołudniami i mimo natłoku obowiązków mieli chęci i czas, by zaangażować się w kolejne przedstawienie – dodała dyrektor.


Komentarze