Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rodzinnie i muzycznie

17-06-2018, 19:33 Joanna Oreł

Za nami drugi w tym roku festyn rodzinny z cyklu „Cztery Pory Roku”. Tym razem w Parku Kozioła w Rudzie było zarówno muzycznie, jak i teatralnie.

Podczas niedzielnego (17.06) koncertu na scenie muszli koncertowej Parku Kozioła zaprezentowali się artyści Teatru „Pierro" oraz Atelier Sztuki pod kierunkiem Anny Morajko. Ponadto wystąpili soliści Opery Śląskiej – Leokadia Duży oraz Piotr Rachocki, którzy ugościli publiczność światowymi przebojami muzyki klasycznej i rozrywkowej. – Podczas tych festynów proponujemy mieszkańcom muzykę nieco łagodniejszą oraz wyciszającą. Robimy to celowo, bo jest duża grupa publiczności, która lubi właśnie takie klimaty muzyczne. To jest nasz trzeci rok z rzędu, kiedy organizujemy koncerty „Cztery Pory Roku” i widzimy, że przyjeżdżają na nie nie tylko mieszkańcy Rudy, ale także pozostałych dzielnic – podsumowuje Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej UM Ruda Śląska.

Dodajmy, że poza występami w niedzielę w Parku Kozioła dla najmłodszych przygotowane m.in. dmuchańce. Nie zabrakło także oferty gastronomicznej.


Komentarze