Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pstryczek elektryczek po raz trzynasty

06-04-2018, 10:08 Agnieszka Lewko

XIII Międzyszkolny Konkurs Małolatów „Pstryczek elektryczek” odbył się w piątek (6.04) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. M. Kopernika. Konkurs był podsumowaniem zajęć warsztatowych o tematyce związanej z bezpieczeństwem użytkowania urządzeń elektrycznych, a wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich rudzkich szkół podstawowych.

- Uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik elektronik oraz technik energetyki odnawialnej wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych włączyli się w ogólnopolską kampanię społeczną zorganizowaną przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich we współpracy z Koncept Media Group, zatytułowaną „Bezpieczny kontakt z elektrycznością”. Ta kampania popularyzuje wśród dzieci naszego miasta zasady  bezpieczeństwa w czasie pracy i „zabawy”  z prądem elektrycznym - tłumaczy Aleksandra Tułaj, jedna z organizatorek konkursu.

W czasie konkursu uczniowie mogli sprawdzić i przede wszystkim utrwalić przekazaną im wiedzę. Przygotowaliśmy ciekawe i zaskakujące konkurencje.  

- Chcielibyśmy, aby konkurs każdego roku angażował coraz więcej dzieci w coraz większej liczbie szkół i dlatego zależy nam na jego popularyzacji wśród mieszkańców Rudy Śląskiej. Dodam też, że konkurs ten, przeprowadzony został  pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Elektryków Polskich i Prezydenta Miasta Ruda Śląska - podkreśliła Aleksandra Tułaj.


Komentarze