Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Przy wigilijnym stole

17-12-2018, 14:40 Agnieszka Lewko

Atmosferę zbliżających się świąt można było poczuć na rynku w Nowym Bytomiu w niedzielne (16.12) popołudnie. Mieszkańcy miasta tradycyjnie jak co roku spotkali się na Rudzkim Wigilijnym Stole, żeby wspólnie kolędować, skosztować świątecznych potraw, zobaczyć występy artystów, ale przede wszystkim podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

 - Stół to taki element  naszego życia, który łączy i przy którym wspólnie zasiadamy, rozwiązujemy problemy lub dzielimy się radością. Natomiast stół wigilijny ma szczególne znaczenie. Do tego stołu zapraszamy ludzi nam bliskich i tych,  z którymi czujemy się dobrze - zaznaczyła Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej podczas Rudzkiego Wigilijnego Stołu. - Dlatego serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom, że przyjęli zaproszenie prezydent Grażyny Dziedzic i przybyli, żeby wspólnie zasiąść przy naszym Rudzkim Wigilijnym Stole, a na zbliżające się święta życzę wszystkim, żeby potrafili się na chwilę zatrzymać i wspólnie świętować Boże Narodzenie. Życzę także wszystkiego najlepszego w nadchodzącym nowym roku - dodała.

Podczas niedzielnego spotkania na rynku można było skosztować zupy grzybowej, pierogów i ciasta przygotowanych przez uczniów Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Zawodowego oraz rudzkich piekarzy: Poloczka, Jakubca i Gerlacha.  Nie zabrakło też składania życzeń i dzielenia się opłatkiem oraz wspólnego strojenia choinki.O świąteczne animacje zadbał Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop”. Na scenie można było podziwiać młodych artystów np.  „Boże Nutki” z parafii pw. św. Barbary w Rudzie Śląskiej – Bykowinie, „Dzieci Maryi” z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu, Schola „Duchu Ogniu” z parafii pw. św. Ducha w Rudzie Śląskiej – Czarnym Lesie. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała też Weronika Nowara oraz Marta Mansfeld, laureatki Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Gloria Dei” oraz konkursu wokalnego „O Rudzki Mikrofon 2018”. Było również wspólne kolędowanie „po slonsku” z Katarzyną Sroką oraz występ grupy „Dajemy ludziom radość, a na zakończenie odbył się emocjonujący pokaz tancerzy ognia.


Komentarze