Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Profilaktyka przez muzykę

29-03-2017, 14:30 Agnieszka Lewko

„Antymina” to hasło kampanii profilaktycznej, którą w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Orzegowie, poprowadził raper Mirosław „Kola” Kolczyk. Spotkanie z młodzieżą wpisało się w tegoroczne rekolekcje wielkopostne.

- Dzięki muzyce można bardzo wiele przekazać, a młodzieży ten sposób przekazu bardzo się podoba. Tego typu wydarzenie jest organizowane w naszej szkole już po raz trzeci i za każdym razem młodzież to udowadnia - podkreślił ksiądz Karol Płonka z parafii Świętego Michała Archanioła w Orzegowie.

W ramach kampanii muzyk w przystępny dla młodzieży sposób, czyli przez muzykę, opowiedział o zagrożeniach, jakie wynikają z uzależnień.

- Opowiadamy prawdziwe historie, prawdziwych ludzi, którzy nie mają już szans, żeby podjąć jakieś działania, bo ich życie uległo kompletnej destrukcji. Znamy mnóstwo takich ludzi. Dlatego uważam, że młodych ludzi trzeba przestrzegać i najlepszą płaszczyzną do tego jest właśnie muzyka - zaznaczył Mirosław „Kola” Kolczyk.

Jak się okazało, młodemu pokoleniu podoba się taka forma mówienia o wystrzeganiu się przez uzależnieniami.

- Możemy się dowiedzieć czegoś ciekawego i w interesującej formie. To o wiele lepsze od tradycyjnych pogadanek - powiedziały Aleksandra Osadnik i Nikola Brysz.


Komentarze