Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Premiera książki "Białe róże z Petersburga"

07-11-2019, 09:08 admin

Spotkanie z autorką i uroczysta premiera powieści Joanny Jax "Białe róże z Petersburga" odbędzie się 8 listopada o godz. 17.00 w nowej przestrzeni kulturalnej na mapie Rudy Śląskiej przy ulicy Dworcowej 33 na Stacji Biblioteka. 
 
O książce:
Schyłek carskiej Rosji. Lena i Aleksander pochodzą z różnych światów, a ich losy zdają się przesądzone. Dziewczyna, wychowywana przez ojca alkoholika i brutala, ucieka z domu i tuła się po niebezpiecznych i ubogich zakątkach Petersburga, by zapewnić byt sobie i młodszemu bratu. Aleksander pochodzi z bogatej arystokratycznej rodziny i robi karierę wojskową. Pewnego dnia drogi tych dwojga przecinają się w dramatycznych okolicznościach, a wybuch rewolucji październikowej zmienia losy nie tylko ich, ale i całego kraju.

"Białe róże z Petersburga" to opowieść o miłości, wplątanej w wielką historię i silniejszej od wyznawanych zasad. Kiedy dobro i zło zamieniają się miejscami, a człowieczeństwo wystawione jest na trudną próbę, pozostaje wiara, że jedynie miłość może ocalić prawdziwe wartości.

Każdy z uczestników spotkania w Rudzie Śląskiej weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Wstęp bezpłatny. Patronat honorowy prezydent miasta Ruda Śląska Grażyny Dziedzic.


Komentarze