Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Polsko-koreańska integracja

05-01-2017, 14:44 Joanna Oreł

Niezwykły gość odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 20. Chang Il You z Korei Południowej opowiedział młodym rudzianom o kulturze, historii oraz kuchni krajów azjatyckich. Zdradził także, dlaczego wybrał Polskę.

– Przede wszystkim kocham język polski. Poza tym od dawna interesowałem się historią tego kraju, która jest podobna do historii Korei Południowej – mówi Chang Il You, który od blisko pięciu lat mieszka w Polsce.

Gość SP nr 20 ukończył licencjat na filologii polskiej UŚ, a obecnie jest doktorantem wydziału. W Rudzie Śląskiej opowiadał m.in. o kulturze, historii, kuchni, czy mentalności mieszkańców Dalekiego Wschodu. – Byłam zaskoczona, kiedy dowiedziałam się, że będę mogła spotkać osobę z tak daleka, bo nigdy nie miałam takiej okazji – mówi Klara z klasy 6a.

Spotkanie odbyło się w ramach współpracy z Katedrą Międzynarodowych Studiów Polskich oraz Szkołą Języka i Kultury Polskiej UŚ w Katowicach. Podczas kolejnych wizyt uczniów odwiedzą studenci z Wenezueli, Gruzji, Kirgistanu oraz Węgier. – Nasi goście komunikują się z uczniami w języku polski, a nie angielskim. Dzięki temu mogą przekazać piękno mowy polskiej oraz wartość, jaką stanowi dla obcokrajowca moment zachwytu nad Polską – mówi Grażyna Małyska, nauczycielka w SP nr 20.


Komentarze