Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Poloneza czas zacząć!.. I o maturze intensywnie myśleć

22-02-2024, 12:04 Joanna Oreł

Rudzcy maturzyści po raz kolejny zatańczyli na rynku w Nowym Bytomiu tradycyjnego poloneza. Uczniów w tańcu poprowadził prezydent Michał Pierończyk, wiceprezydent Anna Krzysteczko oraz inicjatorka wydarzenia i nauczycielka z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka – Mariola Mańka-Sgodzaj.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych zaprezentowali we wtorek (13.02) kilkunastominutowy układ. – Chcieliśmy sprowadzić młodzież na rynek, żeby jeszcze wspólnie się ona pobawiła i potańczyła, a po polonezie zabrała do pracy i ostatecznych przygotowań do matury – mówi Mariola Mańka-Sgodzaj.

– Moim zdaniem zdecydowanie warto pokazać innym ludziom, ile ćwiczyliśmy przez wiele tygodni i jak w tak dużej grupie osób wychodzi nam wspólny taniec, bo oprócz naszej szkoły pojawiły się tutaj także inne – mówił przed wspólnym wykonaniem poloneza Jakub Sroka, uczeń II LO.

– Szczególnie, że polonez został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO, więc myślę, że to dobra inicjatywa, kiedy wszystkie rudzkie szkoły i maturzyści łączą się w tym tańcu. Poza tym w maju przyjdzie nam się złączyć przed jednym arkuszem maturalnym – dodaje Zofia Ptaś, także uczennica II LO. Oprócz poloneza rudzcy maturzyści na rynku zatańczyli belgijkę oraz pobawili się w rytm innych utworów. 


Komentarze