Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Poloneza czas zacząć!

17-01-2019, 15:51 Agnieszka Lewko

Rudzcy maturzyści już po raz piąty spotkają się na placu Jana Pawła II, żeby wspólnie zatańczyć poloneza. Swoje taneczne umiejętności do muzyki z filmu „Pan Tadeusz” młodzież zaprezentuje w czwartek 24 stycznia o godz. 12.00. Maturzystów poprowadzi wiceprezydent Michał Pierończyk oraz nauczycielka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 Mariola Mańka – Sgodzaj.

-  Polonez na nowobytomskim rynku to już taka nasza rudzka tradycja, bo w czwartek zatańczymy go  już po raz piąty – podkreśla Mariola Mańka – Sgodzaj, inicjatorka wydarzenia. – Cieszy mnie to, że młodzi ludzie tak chętnie włączają się w tę akcję i dobrze się bawią, a przy tym czują się w centrum uwagi.  To taki relaks przed maturą, która jest dla wielu z nich bardzo stresująca – dodaje.

W pierwszej parze wspólnego tańca rudzkich maturzystów staną wiceprezydent miasta Michał Pierończyk oraz Mariola Mańka-Sgodzaj. Po odtańczeniu poloneza uczniowie zaprezentują też kilka krótkich, przygotowanych przez siebie, układów tanecznych oraz wspólny taniec „Belgijka”. Pod koniec odbędzie się półgodzinna dyskoteka na rynku. Wydarzenie poprowadzi Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

- Zapraszamy serdecznie wszystkich naszych rudzkich maturzystów, żeby włączyli się w tę akcję. To dla uczniów  ostatnie chwile poświęcone  zabawie. Teraz będą musieli się wziąć intensywnie do nauki, żeby wypaść na maturze jak najlepiej – podkreśla Mariola Mańka – Sgodzaj.

Maturzyści zmierzą się z egzaminem dojrzałości już 6 maja. W tym roku do przystąpienia do matury zadeklarowało się 609 osób. Z kolei w szkołach ponadgimnazjalnych w Rudzie Śląskiej w klasach maturalnych uczy się w sumie 670 maturzystów, 351 osób w liceach i 319 osób w technikach.


Komentarze